Erkek kısa saç modelleri erkek saç  stilleri için saç kesimi çeşitlerinin sayılamayacak kadar çok olduğunu biliyor musunuz? Saçsız saçlardan erkek örgü ve topuzlara kadar her zevke uygun ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir seçenek var. Ama henüz hangi saç kesimini aradığınıza karar vermeden önce ne yapmalısınız? Size uygun saç modelini seçmek için bazı unsurları göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

  • Saç modeli seçerken yüz şeklinizi göz önünde bulundurulmalıdır. Örnek vermek gerekirse yüz şekliniz kare ise, daha yumuşak bir görünüm sağlamak gerekmelidir bu yüzden uzun saç modelleri tercih edilmelidir. Eğer yuvarlak bir yüz şekliniz varsa, daha erkek kısa saç modelleri yüzünüzün hatlarını daha iyi tamamlamaktadır.
  • Saç modeli seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise saç yoğunluğudur. Kalın ve yoğun bir saç yapısı var ise daha hacimli saç modelleri tercih edilebilir. İnce saç yapısı var ise daha kısa saç modelleri erkek de daha iyi görünmektedir. 
  • Saç yoğunluğunu ve yüz modelinizi bir kenara bırakıp kişisel tarzınıza göre uygun olan saç modelinizi tercih edilebilir. Kendinize yakışan bir modeli seçmek sizi daha rahat hissettirecektir.

En iyi erkek saç modeli ise kuşkusuz, herhangi bir kısa saç kesimi, bir erkek için en iyi seçenek olarak kabul edilebilir. Hangi stili seçerseniz seçin, cesur ve cüretkar görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Sadece yüz hatlarınızı öne çıkaran, en çekici olanları geliştiren ve olası kusurları gizleyen stili arayın.

Kısa-Saç-Modelleri-Erkek

Fade (Kademeli geçiş) Kesim Saç Modeli 

Erkekler için 2022-2023 yıllarında en çok tercih edilen saç modellerini sayacak olursak ilk sıralarda olacaktır. Kısadan uzuna kademeli bir saç kesimi olup daha yumuşak geçişlere sahip bir saç modelidir. Çok yönlülüğü, fade türünü tercihlerinize, saç tipinize ve yüz şekliniz ne olursa olsun tamamlayıcı bir saç modelidir.

Konik Kesim Kısa Saç Modelleri Erkek

Konik bir saç kesimi, erkek saç modeli stillerinin çoğuyla iyi çalışır. Dikkatleri tepeye çekerken yanlardaki saçları makas ile düz bir şekil verilir. Yani, basit bir Ivy League veya daha ayrıntılı bir pompadour olsun, herhangi bir model seçmekte özgürsünüz. Konik saç modeli erkekler için en çok tercih edilen modellerinden birisidir. 

Kısa Saç Modeli

Kısa erkek saç modelleri genellikle saç bakımı zor olduğundan dolayı tercih edilen bir modeldir. Kısa erkek saç modelleri, üç numara saç kesim ve asker tıraşı gibi birçok model vardır.

Üç Numara Saç Kesim Modeli

Bir vızıltı kesimi, bir saç kesme makinesinin yardımıyla tüm saçlarınızı basitçe keserek elde edilebilecek son derece kısa bir erkek saç modelidir, dolayısıyla adı da buradan gelmektedir. Üç numara saç kesimi çok kolay olduğu için berbere gitmenize gerek yok, bunun yerine evde kolayca kendi saçınızı kesebilirsiniz.

Asker Traşı Saç Kesimi

Saçlarının yorucu stilinden rahatsız olamayan erkekler, toplu bir kesime giderler . Bu cesur ve cüretkar saç kesimi, yontulmuş yüz hatlarınızı başka hiç olmadığı kadar göstermemizi sağlar. Ayrıca, duştan çıkıp saçınızı bir havluyla hızlıca kurulayıp işe gitmeye hazır olduğunuz için, sıfırdan az bakım gerektiren kısa saç modelleri erkek kesimlerinden biridir.

Ivy League Kesim Saç Modeli

Genellikle çene hatları belirgin olan erkekler için daha uygun bir saç modelidir. Ivy league saç modelinin birçok modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında kendinizi rahat hissettiğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Uzun ve Kısa Kenarlar Saç Modeli 

Uzun ve kısa kenarlar, modası asla vazgeçilmeyecek erkekler için saç modellerinden biridir. Bu, saç modeli ile her ortama uygun popüler bir saç modelidir. Ayrıca, herhangi bir saç tipinde çekilebilir ve tüm yüz şekillerinde kusursuz bir tamamlayıcıdır.

Pompadour Kesim Saç Modeli

Rock’n’Roll Kralı Elvis Presley tarafından popüler hale getirilen pompadour, günümüze kadar gelmiş eskilere dayanan saç modelidir. Genellikle yanlar ince ve üstler daha hacimli ve uzun olur. Yine de biraz dağınık şekillendirerek ya da saç pomatı ve saçların üst kısmına geniş dişli tarakla taranarak modern bir dokunuş verebilirsiniz. 

Yan Kısım Saç Modeli

Genellik resmi kıyafet tercih eden erkekler için uygun bir saç modelidir. Saç modeli düzgün ve hacimli görünürken, yan kısım ona bir tarz ve tamamlayıcılık katıyor. Daha etkili bir görünüm sağlamak istiyorsanız, bu model kesim tercih edilebilir.

Geriye Jölelenmiş Saç Modeli

Yüz hatlarınızı vurgulamak için arkası kaygan bir saç modeli düşünün. Bu saç modeli erkeklerin dikkat çeken ve en iyisini yapmanız gerektiğinde bu saç modeli tercih edebileceğiniz modellerden biridir. Bu saç modelini kullanırken saçınız için buklelerini yerinde tutacak bir saça ihtiyacınız olacak yinede, aşırı kusursuz yapmayın. Dağınık bir yüzey, görünümünüze doğal bir tarz katacaktır.

Sezar Model Saç Kesimi

Adını Roma İmparatorundan alan ve popülerliğini Hollywood dizi oyuncusu George Clooney tarafından artmıştır. Kendine özgü bir tarzı vardır. Sezar kesim saç modelinde yan alnını kaplayan kısa, küt dokulu bir perçemden oluşmaktadır. Bu saç modelini diğer kısa saç modelleri erkek modellerinden ayıran özelliği ise son derece çok yönlü ve her tarza uygun olmasıdır. Hangi yüz tipine sahip olursanız olun, Sezar saç kesim modeli yüz şeklinize uygun bir model olacaktır.

Kase Kesim Saç Modeli

Erkekler genellikle kase kesimi gibi bazı eski tip saç kesimlerini hafife alırlar. Kase kesim saç modeli, oldukça şık ve zarif bir görünüm sağlar. Kaküller küt bırakılabilir, ancak onlara dokulu bir kesim ve doğal bir stil verir. Saçın üst kısmı görünümün dikkat noktası yapmak için yanlarda kısa ve kademeli bir geçişle yumuşak bir görünüm sağlanabilir.

Blowout Saç Modeli

Erkek-saç-modeli

Patlama saç kesimi, görünümünüze anında havadar ve kaygısız bir hava veren modaya uygun bir saç modelidir. Tarzını geliştirmek için arkası ve yanları kademeli bir kesimle takım haline getirebilirsiniz. Ayrıca, yüksek kel veya düşük konik fade seçerek cesaretini ve kontrastını ayarlayabilirsiniz.

Erkekler İçin Alttan Kesilmiş Uzun Top Kısa Saç Kesimi

Daha gösterişli bir görünüme ihtiyacınız varsa, bu bağlantısız alttan kesimli erkek ayakkabısı çok şık. Yakından tıraş edilmiş sakal çok düzgündür ve tıraşlı taraflarla hoş bir uyum sağlar. Üstteki uzunluk, profesyonel ve klas bir görünüm ve hacim kazandıran dağınık bir sahte şahin oluşturur.

Yumuşak Ayrımlı Kısa Dağınık Saçlı Erkekler

Kısa saç kesimleriyle erkekler, yorucu ve zaman alıcı şekillendirme ile uğraşmak zorunda kalmazlar. Saç tellerini bir el ve biraz tekstüre edici bir ürünle karıştırarak kurtulabilirler. Yan taraftaki yumuşak kısım, böyle bir görünüme mükemmel bir ektir.

Kısa Saçlı Erkekler İçin Dikenli Konik Fade Saç Modelleri

Aynı zamanda şık ve profesyonel olan modaya uygun bir tarz istiyorsanız, bu dikenli konik fade harikadır. Şekillendirmek çok az zaman alır, bu nedenle her zaman hareket halinde olanlar için harikadır ve herhangi bir saç dokusuyla iyi çalışır.

Mid Fade Kesim Saç Modeli

Yeni bir saç modeli denemek istiyor iseniz mid fade saç modeline daha yakından bakmalısınız. Muhtemelen, uzun yıllar boyunca tercih ettiğiniz 2023 erkek saç modeli olacak. Bununla ilgili harika olan şey, yeterli miktarda saç içermesine rağmen oldukça fazla kel cildi açığa çıkardığı için kendi kendine dengeli olmasıdır. Mid fade saç modeli, saçınızı istediğiniz stile uygun bir saç modelidir. En kontrastlı görünüm için, siyah saçlarınızı yanlarda ve arkada ağartılmış kıvırcık top ile eşleştirin. Kesime keskinlik katmak için saç çizginizi bir dizilişle tanımlayın.