İşte yüzünüzdeki çukurları en aza indirmeye yardımcı olacak 10 ipucu yüzdeki çukurlar nasıl geçer? .

Vücudunuz, aşırı yağ ve terin salınmasına neden olan, bazen delik olarak da adlandırılan sayısız delikler (gözenekle) doludur. Yaygın olmasına rağmen birçok insan yüzlerinde çok fazla gözenek olmasından hoşlanmaz.

Büyük gözenekleriniz varsa ve “yüzdeki delikler nasıl geçer?” diye düşünüyorsanız, bunların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilecek 10 ipucunu burada bulabilirsiniz:

İpucu 1: Yüzdeki delikleri günde iki kez temizleyin

Yüzünüzdeki delikleri nasıl geçer? Günde en az iki kez, sabah kalktıktan sonra ve gece yatmadan önce temizleyin. Bu yüzünüzdeki yağın temizlenmesine ve gözeneklerin tıkanmasının önlenmesine yardımcı olur.

İpucu 2: Cilt bakım ürünlerinizi ve makyajınızı akıllıca seçin

Cildinize yalnızca etiketinde belirtilenlerden bir veya daha fazlasını içeren ürünleri uygulayın:

  • Komedojenik olmayan
  • Yağsız
  • Gözenekleri tıkamaz

yüzdeki-çukurlar-nasıl-geçer-yüzdeki-delikler-nasıl-geçer

3. İpucu: Her gün güneş koruyucu uygulayın

Güneş hasarı cildin sıkılığını kaybetmesine neden olur. Cildiniz ne kadar az sıkıysa, daha fazla gözeneklere sahip olma olasılığı o kadar yüksektir. SPF30 veya daha yüksek güneş koruyucu uygulamak , cildinizin yağmur yağarken bile her türlü güneş hasarından korunmasını sağlar.

İpucu 4: Aknenizi tedavi ettirin

Akne gözeneklerinizi tıkayabilir ve daha büyük görünmelerine neden olabilir. Hafif minik sivilceniz varsa salisilik asit bazlı bir temizleyici kullanmayı deneyin. Sivilceniz geçmezse , kurul onaylı bir cilt uzmanı veya dermatolog tarafından tedavi edilmesini sağlayın.

İpucu 5: Cildinizi ovalamaktan kaçının

Cildinizi asla fırçalamayın, sıkmayın veya çekmeyin. Bu aktiviteler cildinizi tahriş edebilir ve yüzdeki çukurları daha belirgin hale getirebilir.

İpucu 6: Peeling yapın

Haftada en az bir kez cildinizi peeling yapmak gözeneklerin daha az fark edilmesini sağlayabilir. Cildiniz için en iyi peeling ürününü önerecek bir dermatoloğa danışabilirsiniz.

İpucu 7: Retinol kullanın

Cildiniz aşağıdaki durumlarda retinol veya retinil palmitat içeren ürünleri yatmadan önce uygulamak için iyidir:

  • Yağlı.
  • Hafif sivilceleri var .
  • Daha az sağlam hale geldi.

İpucu 8: Kil maskesi kullanın

Kil maskeleri cildinizin altındaki sebumu kurutur. Kil maskeleri kuruduktan sonra çekmek veya yıkamak gözeneklerdeki yabancı maddeleri çeker ve yüzdeki deliklerin daha az görünür olmasına neden olur. Bunları haftada en az bir veya iki kez kullanın.

İpucu 9: Kimyasal peelingi deneyin

Lekeler ve girintiler labirentinde gezinmek başka bir yolu ortaya çıkarır: kimyasal peeling alanı. Kimyasal ajanların epidermal tabakalarda bulunan kusurların ortadan kaldırılmasını düzenlediği dönüştürücü bir süreç. Yüzeysel izler ve girintiler için özel olarak tasarlanan bu yöntem, belirgin bir etkiyle etkinliğini ortaya koyuyor.

Kimyasal peelinglerin orkestrasyonu, işin inceliklerini iyi bilen kişilere emanet edilen özel bir girişim görünümüne bürünür. Cildin üst kademeleri kimyasal bir metamorfoza, yani kontrollü bir yanmaya maruz kalır. Bu prosedürün doğasında var olan yanık potansiyeli göz önüne alındığında, bilgelik, bu tür çabaların, uygulamanın inceliklerini bilen kişilere devredilmesini zorunlu kılar.

İpucu 10: Sarkan cildi tedavi edin

Yaş ilerledikçe cildimiz sıkılığını kaybeder ve sarkmaya başlar. Sarkma gözeneklerinizin daha büyük görünmesine neden olabilir. Dermatoloğunuzun muayenehanesinde sarkan cildinizi tedavi edebilecek birçok sıkılaştırma tedavisi bulunmaktadır.